Zielone szkoły

Zielona Szkoła - Piwniczna

W tym roku nasi Uczniowie klasy III, IV, VI i VII spakowali walizki i wyruszyliśmy w stronę Beskidu Sądeckiego gdzie zamieszkaliśmy w Piwnicznej – Zdroju, pensjonacie zwanym „Filarówka”, z którego rozpościerał się widok na tutejsze piękne góry. Codziennie mogliśmy cieszyć się wieloma atrakcjami jakie zapewniała nam ta urokliwa miejscowość. Odwiedziliśmy Muzeum Regionalne w Piwnicznej, park Węgielnik,w którym pokonaliśmy specjalnie przygotowane ścieżki rekreacyjne wraz z odtworzonymi okopami z czasów II wojny światowej. Udało nam się również zwiedzić kolejną uzdrowiskową miejscowość – Muszynę, gdzie najciekawsze widoki mogliśmy podziwiać z wieży widokowej w Ogrodach Sensorycznych. Przy dobrej widoczności widać z niej także Tatry słowackie. W drodze powrotnej zgłębiliśmy tajemnice miasteczka galicyjskiego, a następnie udaliśmy się do Krakowa.

Klasa VIII - Międzybrodzie Żywieckie 2019 r.

W dniach od 13.05 do 17. 05 klasa ósma mogła spędzić aktywnie  czas w urokliwej miejscowości Beskidu Małego - Międzybrodziu Żywieckim. Zatrzymaliśmy się w ośrodku Relaks, który znajdował się u podnóża góry Żar, ulubionego miejsca początkujących paralotniarzy. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale nie oznaczało to  braku dobrej zabawy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach takich jak : piłkarzyki, bilard, tenis stołowy, gry planszowe, Bob the Builder, Bumper Ball itp. Uczniowie brali także udział  w warsztatach garncarskich, podczas których poznali podstawy tego rzemiosła, lepiąc  swoje garnki. Natomiast warsztaty muzyczne przybliżyły im historię konstruowania ludowych instrumentów dętych. Każdy z nich  mógł poczuć się jak rodowity góral lub góralka  trąbiąc w trąbity, dmiąc w  piszczałki, fletnie Pana i róg. W czwarty dzień naszego pobytu aura pogodowa zaczęła nam sprzyjać, więc udaliśmy się na rowerki wodne po Jeziorze Żywieckim. W drodze powrotnej udało nam się odwiedzić Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku - Białej, jedno z pięciu polskich studiów animacji  epoki PRL -u i później gdzie powstały bajki takie jak: Bolek i Lolek,

Miś Kudłatek , Porwanie Baltazara Gąbki i wiele innych.

Zielona Szkoła Sudety 2018 r.

Zielona szkoła - to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczne-wychowawcze i integracyjne. Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego w tym roku szkolnym uczniowie klasy 6 i 7 odbyli tygodniowy pobyt w Piechowicach. Uczniowie mieli szansę bezpośredniego poznawania przyrody i pięknych zakątków naszego kraju, a jednocześnie możliwość bezpośredniego przeżywania i działania.

Odwiedziliśmy Pragę

Byliśmy na Snieżce

Obyliśmy zajęcia integracyjne w lesie

Zielona szkoła. Odwiedziny w mini ZOO

Zielona szkoła, czas na sport.

Zielona szkoła-tak odpoczywaliśmy

Zielona Szkoła 2017 r. w Zawoi

Zielona szkoła w Zawoi

W dniach od 8 do 12 maja klasy 4, 5 i 6 uczestniczyły w wyjeździe na zieloną szkołę do Zawoi
u stóp Babiej Góry. Najdłuższa w Polsce wieś sprzyjała spacerom i zabawie na świeżym powietrzu. Uczniowie rozwijali także swoje zdolności artystyczne malując na szkle, szyjąc zabawki z filcu, wykonując pamiątki z siana i próbując wraz góralami tańczyć. Był także czas na przyswajanie wiadomości o kulturze babiogórskich górali, kapryśnym klimacie tych okolic i przyrodzie.

Pogoda sprzyjała przebywaniu na świeżym powietrzu. Wspólnie spędzone dni zacieśniły przyjaźnie
i więzy koleżeńskie.
Wszyscy obiecaliśmy sobie, że częściej będziemy wyjeżdżać na wycieczki.

D. Siwek

Album Fotograficzny Zielona Szkoła 2017 r.

pptx18-05-2017[ Pobierz ]
5 428 kB