Szkoła Podstawowa nr 137 im. prof. Wiktora Zina w Krakowie

z oddziałami przedszkolnymi

 

  

 30-798 Kraków      ul. Wrobela 79      tel. (012) 653-22-91   e-mail:  sp137krakow@poczta.onet.pl 

 

INFORMACJA ADMINISTRATORA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Administratorem Twoich danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 137 im. prof. W. Zina z siedzibą w Krakowie 
 30-798 Kraków      ul. Wrobela 79      
tel. (012) 653-22-91   e-mail:  
sp137krakow@poczta.onet.pl 

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą placówkę.

Informujemy, że:

 1. Masz prawo do żądania od administratora dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się wyłącznie na podstawie Twojej zgody to masz prawo w dowolnym momencie wycofać udzieloną zgodę, przy czym jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tejże zgody przed jej wycofaniem

 2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.W przypadku gdy przepisy prawa nie określają okresu przechowywania dotyczącego konkretnej kategorii spraw – dane będą przechowane przez czas potrzebny do realizacji celu, w którym zostały zebrane.

 3. Masz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

 4. Podanie danych osobowych wymaganych przepisami prawa jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.

 5. Konsekwencją niepodania danych wymaganych przepisami prawa jest brak możliwości świadczenia przez nas usług.

 6. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa, a w szczególnych przypadkach - na podstawie Twojej zgody albo w związku z wykonywaniem umowy, której jesteś stroną, w związku z art.6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

 

Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: Marlena Dyrek e-mail: inspektor1@mjo.krakow.pl

Niniejsza informacja ma charakter ogólny. Szczegółowa informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących w związku z tym praw, stanowiąca realizację obowiązku informacyjnego administratora, o którym mowa w art. 13 ust. 1 i 2 RODO, zostanie Państwu przekazana każdorazowo w związku z załatwieniem konkretnej sprawy.

 

 dni wolne od zajęć edukacyjnych  patrz : kalendarz roku szkolnego 2018/2019

Spis treści niniejszej strony
Krakowski Tydzień Zawodowców edycja V 2019
opis dokumentutypdata

Wybierz zawód dla siebie

pdf13-03-2019[ Pobierz ]
3 020 kB
Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły

 

 

 

Oferujemy:

 

 • opiekę przedszkolną od 3 roku życia dziecka w godz. 7.00 - 17.00
 • kameralną atmosferę małej szkoły
 • klasy z niewielką liczbą uczniów
 • naukę na jedną zmianę
 • opiekę świetlicową do godziny min. 17.00
 • dodatkową pomoc uczniom z trudnościami logopedycznymi i pedagogicznymi  oraz naukę drugiego języka obcego od klasy czwartej
 • zwiększoną liczbę godzin języka angielskiego
 • fachową opiekę nauczycieli specjalistów i psychologa
 • wyjazdy na zielone szkoły, do kin,  muzeów, teatrów , gospodarstw agroturystycznych
 • kółka zainteresowań(programowanie dla najmłodszych, plastyczne, muzyczne, chór, historyczne)

 

ZAPRASZAMY DO POZNANIA NASZEJ SZKOŁY ! 

 

DEBATA SPOŁECZNA
Szanowni Państwo!
W związku z poleceniem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka dotyczące organizacji debaty społecznej pt. "Porozmawiajmy o Bezpieczeństwie - Możesz Mieć Na Nie Wpływ" Komisariat Policji V w Krakowie informuje, iż w dniu 12.12.2018 r. w budynku osiedlowego Klubu Kultury przy ulicy Rybitwy 61 w Krakowie o godzinie 18:00 odbędzie się debata społeczna dotycząca zagrożeń lokalnych (m.in. mapa zagrożeń), aktualnych planów priorytetowych, jak również wolnych wniosków proponowanych przez mieszkańców, radnych, przedstawicieli szkół, spółdzielni mieszkaniowych oraz zaproszonych gości.
Zapraszamy do uczestnictwa!

 

Konkurs "Sklep moich marzeń"

Konkurs rozstrzygnięty!

29 listopada br. miało miejsce wręczenie nagród w konkursie pt.”Sklep moich marzeń”. Tematem konkursu było wykonanie projektu sklepu. Uczniowie z klas 4-8 tworzyli swoje prace wykorzystując różne materiały i techniki.

 

W dniu wręczenia nagród naszą Szkołę odwiedziła Prezes abm Pani Mirosława Morawska. Abm to firma projektująca i wykonująca meble głównie dla sklepów, stąd temat konkursu.

 

Oto lista zwycięzców:

Gabriela Jamieson- nagroda specjalna

Oliwia Król - I miejsce

Patrycja Zasadzka,Wiktoria Górniak - II miejsce

Maja Wójcik, Julia Lenda - III miejsce

Przyznano także wyróżnienia, a wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety firmowe od abm.

 

Fundatorami cennych nagród była Rada Rodziców i Pani Prezes Mirosława Morawska.

 

Zwycięzcom gratulujemy a sponsorom składamy serdeczne podziękowania.

 

Pragnę także poinformować, że w tym dniu naszą Szkołę odwiedziła dziennikarka z Gazety Krakowskiej/Dziennika Polskiego. Jeśli chcecie przeczytać o naszej placówce i zobaczyć się na zdjęciu, to sięgnijcie po to czasopismo w tym tygodniu.

 

D. Siwek

  

Więcej zdjęć

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku w szkole i przedszkolu uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. Dyrektor szkoły p. Jadwiga Ryszewska  serdecznie powitała byłą panią Dyrektor - Aleksandrę Małodobrą, wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Szczególne powitanie  skierowała do uczniów klasy I, którzy rozpoczynają naukę oraz do klasy 8, która pod koniec swej edukacji zmierzy się z egzaminem końcowym. Podczas uroczystości gościliśmy również wieloletniego fundatora naszej szkoły - Spółkę dla Zagospodarowania Terenów Gruntowych w Przewozie oraz pana Jacka Bednarza - Przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy Podgórze XIII. Dyrektor szkoły życzyła wszystkim uczniom samych sukcesów, radości z nauki oraz wzajemnej życzliwości. Nauczycielom zapału do pracy, satysfakcji ze współpracy z uczniami i rodzicami oraz wytrwałości, a rodzicom i opiekunom cierpliwości i radości z sukcesów edukacyjnych.

 

 

 

Dyżury nauczycieli dla rodziców

Dyżury nauczycieli można znaleźć na stronie "Organizacja Szkoły" w zakładce Dyżury nauczycieli

 

Festyn Rodzinny 2018 r. 100 lecie Niepodległosci

Dnia 26 maja 2018 w Szkole Podstawowej nr 137 im Wiktora Zina w Krakowie odbył się festyn rodzinny. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, a także całej społeczności Przewozu. Cieszył się on niezwykłym zainteresowaniem i popularnością wśród wszystkich mieszańców. O godzinie 9:00 Pani Dyrektor przywitała wszystkich gości i życzyła udanej zabawy. W ramach festynu przybyli goście mogli obejrzeć pokaz rycerski, który zyskał wielu fanów wśród naszych uczniów. Chłopcy z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się walkom, a następnie sami próbowali swoich sił w zmaganiach wojowników. Dziewczynki natomiast mogły przenieść się w odległe czasy i próbować swoich sił w tkactwie. Całość scenerii dopełniły pokazy rękodzielnicze. W programie festynu nie mogło zabraknąć stanowisk z konkurencjami dla naszych wychowanków. Mogli się zmierzyć ze znajomością polskich przysłów, wykazać umiejętnościami zdobytymi na lekcjach języka angielskiego, rozszyfrować zawikłane zagadki, zademonstrować umiejętności sportowe, jak również pochwalić się logicznym myśleniem w wielu zadaniach matematycznych. Wszelkiego rodzaju konkurencje były nagradzane pieczątkami, za które uczniowie otrzymywali drobne upominki. Nie zawiedli nas wspaniali rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą- za co serdecznie im dziękujemy. Nasze mamy upiekły pyszne ciasta, które w towarzystwie aromatycznej kawy, a też pachnącej herbaty mogli kosztować wszyscy uczestnicy festynu w naszej kawiarence, która jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki zebranym środkom będziemy mogli po raz kolejny wspomóc naszą społeczność uczniowską. Błysk w oczach dzieci wywołała lodziarnia, gdzie mogliśmy ochłodzić się przed towarzyszącym naszemu przedsięwzięciu gorącem. Całość festynu dopełniła loteria fantowa. Atrakcją tego dnia był również mecz piłkarski pomiędzy naszymi dzielnymi tatusiami, a ich pociechami, który zgromadził na naszej sali gimnastycznej tłumy kibiców. Naszej zabawie przewodniczył przesympatyczny DJ. Bardzo nam miło, że na naszym festynie gościli: Przewodniczący Rady Dzielnicy XIII Pan Jacek Bednarz, Pani Magdalena Kadow – Modzelewska - radna z naszego osiedla, a także Prezes ABM ( fundatora mebli do jadalni szkolnej). Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy rodziców, a także pomocy finansowej naszych sponsorów. Chcielibyśmy wyrazić ogromne podziękowania dla : 
1) Parku Wodnego Aqua Park w Krakowie ( ul. Dobrego Pasterza 126)
2) Muzeum Inżynierii Miejskiej ( ul. Wawrzyńca 15)
3) Zoltar Parku (os. Teatralne 10)
4) Klockolandu – Centrum Zabawy Klockami Lego (ul. Mikołajska)
5) Anikina Krainy Zabaw Dzieciecych (ul. Nieduża 4)
6) F.H.U Rower- Landu Andrzeja Marcińskiego. Giełda Samochodowa Kraków – Rybitwy.
7) Przewrotek (ul. Centralna 41 a)
8) Studia Fryzur Magdalena Dudała (ul. Rączna 59)
9) Platinetu S.A. (ul. T. Śliwiaka 48)

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy również w stronę naszych rodziców: Pani Monice Zasadzkiej, Joannie Janii, Pani Dorocie Ozdze, Pani Jadwidze Okoń, Pani Joannie Oliprze, Pani Marcie Musiał, Pani Joannie Szlachcie, Pani Małgorzacie Kos, Pani Agnieszce Malisz, Pani Irenie Jameson,Pani Bernadetcie Turze, Pani Barbarze Maternie wraz z mężem i bratem oraz Panu Jerzemu Kosowi. 
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

 

Urzędy:

 

    


 

 


Przyjaciele Szkoły:

 

 

Spółka dla Zagospodarowania

Terenów Gruntowych
w Przewozie

 

 

 


Kalendarz szkolny 


Wsparli Nas

 

 

 

 

  

  

 

 

 

 

  

  

 

 

  

  

 

 

 

 

 strony które warto
zobaczyć

strefa_wiedzy

szesciolatek

kula

logo_swietlik_120px[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )