Szkoła Podstawowa nr 137 im. prof. Wiktora Zina w Krakowie

z oddziałami przedszkolnymi

 

  

   

30-798 Kraków      ul. Wrobela 79      tel. (012) 653-22-91   e-mail:  sp137krakow@poczta.onet.pl 

 dni wolne od zajęć edukacyjnych  patrz : kalendarz roku szkolnego 2017/2018

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dzień urodzin Walta Disneya. Każdy z nas słyszał o tym wielkim twórczy wielu fantastycznych bajek.

101 dalmatyńczyków, Bambi, Kaczor Donald, Król Lew - to tylko kilka tytułów spośród kilkuset bajek jakie wyprodukowała wytwórnia W. Disneya. Zarazem jest to  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Aby uczcić ten dzień, we wtorek 21 listopada, dzieci z  przedszkola, zerówki, klasy I, II, III oraz VI przebrały się w bajkowe stroje i czekały na specjalnego gościa.....

 

Była nim kolorowa wróżka, która szukała najpiękniejszej, najbardziej kolorowej i magicznej krainy do zamieszkania. Odwiedziła Wioskę Smerfów w przedszkolu, krainę Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków, w klasie VI i zerówce. W klasie III wróżkę powitały wesołe  Minionki, a w klasie II uczniowie przebrani za postaci z serialu Jedenastka. W klasie I bohaterem bajki został uroczy Reksio. Uczniowie z Reksiowej krainy przygotowali także specjalny wiersz o psie!

 

Wróżka zachwycona mieszkańcami tych wspaniałych krain postanowiła spełnić każdemu dziecku jego życzenie. Na pamiątkę swoich odwiedzin, wręczyła każdemu kolorową wizytówkę oraz słodki przysmak!

Ponadto nagrodziła dodatkowo klasę III i II za efektownie wykonaną dekorację, ciasteczkami z bajkowej cukierni. 

 Klasa 6

 

 

 

KLASA III

 

 

 

 

 

 KLASA II - JEDENASTKA

 

 

  KLASA I

 

 

 

ZERÓWKA 

 

 

 

 PRZEDSZKOLE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To jeszcze nie koniec......

Wróżka postanowiła wrócić do Przewozu, ponieważ wciąż ktoś  na nią czeka ......

Wychowawca świetlicy

Dorota Makówka

WARSZTATY ŻEGLARSKIE

 22 listopada klasy I, II, III wzięły udział w warsztatach żeglarskich zorganizowanych przez Klub Żeglarski "HORN". Warsztaty były bardzo ciekawe. Dzieciaki nauczyły się zakładać kamizelkę ratunkową, dowiedziały się co to jest miecz i ster, poznały budowę łódki. Miały też okazję "pożeglować", posłuchać morskich opowieści. Może któreś z dzieciaków będzie wielkim żeglarzem? Kto to wie?

Wychowawcy klas I, II, III

  

 

Święto Niepodległości - Patriotyczne Śpiewanie

W tym roku uczciliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wspólne śpiewanie. Akcja pod tytułem: "Rozśpiewana przerwa - patriotyczne śpiewanie"  polegała na wykonywaniu przez społeczność szkolną pieśni patriotycznych. podczas przerw śródlekcyjnych. W słowach i nutach wspólnie wyśpiewanych mogliśmy poznać opowieść o ojczyźnie, o bohaterach, którzy oddali swe życie, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Dziękujemy wszystkim uczniom - artystom, którzy pokazali, że są prawdziwymi patriotami.

 

Wyniki ankiety
opis dokumentutypdata

Wyniki ankiety

docx27-10-2017[ Pobierz ]
102 kB
Grupa rekonstrukcyjna "wrzesień 39".

  W ostatnich latach sposoby przekazywania wiedzy o Drugiej Wojnie Światowej przechodzą znaczną metamorfozę. Na stałe w wydarzeniach kulturalnych   zadomowiły się, coraz popularniejsze, rekonstrukcje historyczne. W naszej szkole gościliśmy grupę rekonstrukcyjną "wrzesień 39". 

     Rekonstrukcja, umożliwiła  – spotkanie z historycznym mundurem, uzbrojeniem i techniką, a przede wszystkim z historią niezwykle dramatycznych starć i ważnych w dziejach świata i Polski wydarzeń.

 

 

 

Dzień Patrona 2017 r.

           

     Dzień Patrona w Naszej Szkole odbył się tradycyjnie w dniu 14 września. Na początek uczniowie zapoznali się z bogatą osobowością Profesora Wiktora Zina, człowieka o wielu talentach i niezwykłej twórczej pasji. Zainspirowani twórczością artysty projektowali "Medal dla Profesora" w uznaniu dla Jego wielu zasług. Na koniec uczniowie podjęli się rysunku węglem na płótnie tworząc w zespołach swoje mini arcydzieła: niezwykłe polskie pejzaże.

 

Wyślij im symboliczną kartkę BohaterON! Pokaż, że pamiętasz o ich

Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego? Wyślij im symboliczną kartkę BohaterON! Pokaż, że pamiętasz o ich poświęceniu! Włącz się, masz czas od 1 sierpnia do 2 października – 63 dni Powstania Warszawskiego i 63 dni akcji BohaterON.

Kartki w wersji tradycyjnej są dostępne nieodpłatnie w placówkach Poczty Polskiej, wybranych punktach LOTTO, samolotach LOT na rejsach średnio i długodystansowych, w wybranych biurach sprzedaży LOT i LOT TRAVEL oraz w check-inach LOT na Lotnisku Chopina w Warszawie, w Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Historii Polski oraz w namiocie kampanii Rakoobrona na plaży Śródmieście w Gdyni. Pocztówkę można też wysłać bezpłatnie online przez stronę internetową akcji.

I edycja kampanii BohaterON w 2016 roku to niemal 100 tysięcy kartek i listów wysłanych do Powstańców Warszawskich oraz 26 milionów Polaków, którzy dowiedzieli się więcej o bohaterach walk o stolicę. Dzięki zaangażowaniu tysięcy nadawców pocztówek udało się nam połączyć pokolenia i sprawić nieoczekiwaną radość Adresatom korespondencji. Wierzymy, że w tym roku będziemy w stanie zrobić dla naszych Bohaterów o wiele więcej!

 

WYSYŁKA PRZEZ INTERNET                    https://bohateron.pl

 

Urzędy:

 

    

 


Przyjaciele Szkoły:

 

Spółka dla Zagospodarowania

Terenów Gruntowych
w Przewozie

 

 

 


Kalendarz szkolny 


Wsparli Nas

 

 

 

 

  

  

 

 

 

 

  

  

 

 

  

  

 

 

 

 

 strony które warto
zobaczyć

strefa_wiedzy

szesciolatek

kula

logo_swietlik_120px[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )