Szkoła Podstawowa nr 137 im. prof. Wiktora Zina w Krakowie

z oddziałami przedszkolnymi

 

  

   

30-798 Kraków      ul. Wrobela 79      tel. (012) 653-22-91   e-mail:  sp137krakow@poczta.onet.pl 

 dni wolne od zajęć edukacyjnych  patrz : kalendarz roku szkolnego 2018/2019

 

Dyżury nauczycieli dla rodziców

Dyżury nauczycieli można znaleźć na stronie "Organizacja Szkoły" w zakładce Dyżury nauczycieli

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku w szkole i przedszkolu uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. Dyrektor szkoły p. Jadwiga Ryszewska  serdecznie powitała byłą panią Dyrektor - Aleksandrę Małodobrą, wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Szczególne powitanie  skierowała do uczniów klasy I, którzy rozpoczynają naukę oraz do klasy 8, która pod koniec swej edukacji zmierzy się z egzaminem końcowym. Podczas uroczystości gościliśmy również wieloletniego fundatora naszej szkoły - Spółkę dla Zagospodarowania Terenów Gruntowych w Przewozie oraz pana Jacka Bednarza - Przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy Podgórze XIII. Dyrektor szkoły życzyła wszystkim uczniom samych sukcesów, radości z nauki oraz wzajemnej życzliwości. Nauczycielom zapału do pracy, satysfakcji ze współpracy z uczniami i rodzicami oraz wytrwałości, a rodzicom i opiekunom cierpliwości i radości z sukcesów edukacyjnych.

 

 

 

Festyn Rodzinny 2018 r. 100 lecie Niepodległosci

Dnia 26 maja 2018 w Szkole Podstawowej nr 137 im Wiktora Zina w Krakowie odbył się festyn rodzinny. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, a także całej społeczności Przewozu. Cieszył się on niezwykłym zainteresowaniem i popularnością wśród wszystkich mieszańców. O godzinie 9:00 Pani Dyrektor przywitała wszystkich gości i życzyła udanej zabawy. W ramach festynu przybyli goście mogli obejrzeć pokaz rycerski, który zyskał wielu fanów wśród naszych uczniów. Chłopcy z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się walkom, a następnie sami próbowali swoich sił w zmaganiach wojowników. Dziewczynki natomiast mogły przenieść się w odległe czasy i próbować swoich sił w tkactwie. Całość scenerii dopełniły pokazy rękodzielnicze. W programie festynu nie mogło zabraknąć stanowisk z konkurencjami dla naszych wychowanków. Mogli się zmierzyć ze znajomością polskich przysłów, wykazać umiejętnościami zdobytymi na lekcjach języka angielskiego, rozszyfrować zawikłane zagadki, zademonstrować umiejętności sportowe, jak również pochwalić się logicznym myśleniem w wielu zadaniach matematycznych. Wszelkiego rodzaju konkurencje były nagradzane pieczątkami, za które uczniowie otrzymywali drobne upominki. Nie zawiedli nas wspaniali rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą- za co serdecznie im dziękujemy. Nasze mamy upiekły pyszne ciasta, które w towarzystwie aromatycznej kawy, a też pachnącej herbaty mogli kosztować wszyscy uczestnicy festynu w naszej kawiarence, która jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki zebranym środkom będziemy mogli po raz kolejny wspomóc naszą społeczność uczniowską. Błysk w oczach dzieci wywołała lodziarnia, gdzie mogliśmy ochłodzić się przed towarzyszącym naszemu przedsięwzięciu gorącem. Całość festynu dopełniła loteria fantowa. Atrakcją tego dnia był również mecz piłkarski pomiędzy naszymi dzielnymi tatusiami, a ich pociechami, który zgromadził na naszej sali gimnastycznej tłumy kibiców. Naszej zabawie przewodniczył przesympatyczny DJ. Bardzo nam miło, że na naszym festynie gościli: Przewodniczący Rady Dzielnicy XIII Pan Jacek Bednarz, Pani Magdalena Kadow – Modzelewska - radna z naszego osiedla, a także Prezes ABM ( fundatora mebli do jadalni szkolnej). Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy rodziców, a także pomocy finansowej naszych sponsorów. Chcielibyśmy wyrazić ogromne podziękowania dla : 
1) Parku Wodnego Aqua Park w Krakowie ( ul. Dobrego Pasterza 126)
2) Muzeum Inżynierii Miejskiej ( ul. Wawrzyńca 15)
3) Zoltar Parku (os. Teatralne 10)
4) Klockolandu – Centrum Zabawy Klockami Lego (ul. Mikołajska)
5) Anikina Krainy Zabaw Dzieciecych (ul. Nieduża 4)
6) F.H.U Rower- Landu Andrzeja Marcińskiego. Giełda Samochodowa Kraków – Rybitwy.
7) Przewrotek (ul. Centralna 41 a)
8) Studia Fryzur Magdalena Dudała (ul. Rączna 59)
9) Platinetu S.A. (ul. T. Śliwiaka 48)

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy również w stronę naszych rodziców: Pani Monice Zasadzkiej, Joannie Janii, Pani Dorocie Ozdze, Pani Jadwidze Okoń, Pani Joannie Oliprze, Pani Marcie Musiał, Pani Joannie Szlachcie, Pani Małgorzacie Kos, Pani Agnieszce Malisz, Pani Irenie Jameson,Pani Bernadetcie Turze, Pani Barbarze Maternie wraz z mężem i bratem oraz Panu Jerzemu Kosowi. 
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

 

Jak do nas dojechać?

autobus 158 i tele bus (przystanek przy szkole)

autobus 221 (dojście.-.3 minuty)

 

Oferujemy:

opiekę przedszkolną od 3 roku życia dziecka w godz. 7.00 - 17.30

kameralną atmosferę małej szkoły

klasy z niewielką liczbą uczniów

naukę na jedną zmianę

opiekę świetlicową do godziny min. 17.30

dodatkową pomoc uczniom z trudnościami logopedycznymi i pedagogicznymiünaukę drugiego języka obcego od klasy czwartej

zwiększoną liczbę godzin języka angielskiego

fachową opiekę nauczycieli specjalistów i psychologa

wyjazdy na zielone szkoły, do kin muzeów, teatrów , gospodarstw agroturystycznych

kółka zainteresowań(programowanie dla najmłodszych, 
plastyczne, muzyczne, chór, historyczne)

ZAPRASZAMY

DO POZNANIA NASZEJ PLACÓWKI

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dzień urodzin Walta Disneya. Każdy z nas słyszał o tym wielkim twórczy wielu fantastycznych bajek.

101 dalmatyńczyków, Bambi, Kaczor Donald, Król Lew - to tylko kilka tytułów spośród kilkuset bajek jakie wyprodukowała wytwórnia W. Disneya. Zarazem jest to  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Aby uczcić ten dzień, we wtorek 21 listopada, dzieci z  przedszkola, zerówki, klasy I, II, III oraz VI przebrały się w bajkowe stroje i czekały na specjalnego gościa.....

 

Była nim kolorowa wróżka, która szukała najpiękniejszej, najbardziej kolorowej i magicznej krainy do zamieszkania. Odwiedziła Wioskę Smerfów w przedszkolu, krainę Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków, w klasie VI i zerówce. W klasie III wróżkę powitały wesołe  Minionki, a w klasie II uczniowie przebrani za postaci z serialu Jedenastka. W klasie I bohaterem bajki został uroczy Reksio. Uczniowie z Reksiowej krainy przygotowali także specjalny wiersz o psie!

 

Wróżka zachwycona mieszkańcami tych wspaniałych krain postanowiła spełnić każdemu dziecku jego życzenie. Na pamiątkę swoich odwiedzin, wręczyła każdemu kolorową wizytówkę oraz słodki przysmak!

Ponadto nagrodziła dodatkowo klasę III i II za efektownie wykonaną dekorację, ciasteczkami z bajkowej cukierni. 

 Klasa 6

 

 

 

KLASA III

 

 

 

 

 

 KLASA II - JEDENASTKA

 

 

  KLASA I

 

 

 

ZERÓWKA 

 

 

 

 PRZEDSZKOLE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To jeszcze nie koniec......

Wróżka postanowiła wrócić do Przewozu, ponieważ wciąż ktoś  na nią czeka ......

Wychowawca świetlicy

Dorota Makówka

WARSZTATY ŻEGLARSKIE

 22 listopada klasy I, II, III wzięły udział w warsztatach żeglarskich zorganizowanych przez Klub Żeglarski "HORN". Warsztaty były bardzo ciekawe. Dzieciaki nauczyły się zakładać kamizelkę ratunkową, dowiedziały się co to jest miecz i ster, poznały budowę łódki. Miały też okazję "pożeglować", posłuchać morskich opowieści. Może któreś z dzieciaków będzie wielkim żeglarzem? Kto to wie?

Wychowawcy klas I, II, III

  

 

Święto Niepodległości - Patriotyczne Śpiewanie

W tym roku uczciliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wspólne śpiewanie. Akcja pod tytułem: "Rozśpiewana przerwa - patriotyczne śpiewanie"  polegała na wykonywaniu przez społeczność szkolną pieśni patriotycznych. podczas przerw śródlekcyjnych. W słowach i nutach wspólnie wyśpiewanych mogliśmy poznać opowieść o ojczyźnie, o bohaterach, którzy oddali swe życie, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Dziękujemy wszystkim uczniom - artystom, którzy pokazali, że są prawdziwymi patriotami.

 

 

Urzędy:

 

    


 

 


Przyjaciele Szkoły:

 

 

Spółka dla Zagospodarowania

Terenów Gruntowych
w Przewozie

 

 

 


Kalendarz szkolny 


Wsparli Nas

 

 

 

 

  

  

 

 

 

 

  

  

 

 

  

  

 

 

 

 

 strony które warto
zobaczyć

strefa_wiedzy

szesciolatek

kula

logo_swietlik_120px[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )