Ankieta dotycząca dni wolnych od zajęć dydaktycznych w naszej szkole

WYPEŁNIJ

Grupa rekonstrukcyjna "wrzesień 39".

W ostatnich latach sposoby przekazywania wiedzy o Drugiej Wojnie Światowej przechodzą znaczną metamorfozę. Na stałe w wydarzeniach kulturalnych   zadomowiły się, coraz popularniejsze, rekonstrukcje historyczne. W naszej szkole gościliśmy grupę rekonstrukcyjną "wrzesień 39".

Rekonstrukcja, umożliwiła  – spotkanie z historycznym mundurem, uzbrojeniem i techniką, a przede wszystkim z historią niezwykle dramatycznych starć i ważnych w dziejach świata i Polski wydarzeń.

Dzień Patrona 2017 r.

Dzień Patrona w Naszej Szkole odbył się tradycyjnie w dniu 14 września. Na początek uczniowie zapoznali się z bogatą osobowością Profesora Wiktora Zina, człowieka o wielu talentach i niezwykłej twórczej pasji. Zainspirowani twórczością artysty projektowali "Medal dla Profesora" w uznaniu dla Jego wielu zasług. Na koniec uczniowie podjęli się rysunku węglem na płótnie tworząc w zespołach swoje mini arcydzieła: niezwykłe polskie pejzaże.

Wyślij im symboliczną kartkę BohaterON! Pokaż, że pamiętasz o ich

Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego? Wyślij im symboliczną kartkę BohaterON! Pokaż, że pamiętasz o ich poświęceniu! Włącz się, masz czas od 1 sierpnia do 2 października – 63 dni Powstania Warszawskiego i 63 dni akcji BohaterON.

Kartki w wersji tradycyjnej są dostępne nieodpłatnie w placówkach Poczty Polskiej, wybranych punktach LOTTO, samolotach LOT na rejsach średnio i długodystansowych, w wybranych biurach sprzedaży LOT i LOT TRAVEL oraz w check-inach LOT na Lotnisku Chopina w Warszawie, w Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Historii Polski oraz w namiocie kampanii Rakoobrona na plaży Śródmieście w Gdyni. Pocztówkę można też wysłać bezpłatnie online przez stronę internetową akcji.

I edycja kampanii BohaterON w 2016 roku to niemal 100 tysięcy kartek i listów wysłanych do Powstańców Warszawskich oraz 26 milionów Polaków, którzy dowiedzieli się więcej o bohaterach walk o stolicę. Dzięki zaangażowaniu tysięcy nadawców pocztówek udało się nam połączyć pokolenia i sprawić nieoczekiwaną radość Adresatom korespondencji. Wierzymy, że w tym roku będziemy w stanie zrobić dla naszych Bohaterów o wiele więcej!

WYSYŁKA PRZEZ INTERNET                    https://bohateron.pl

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17

galeria foto

3 Maja

Dnia 4 maja w naszej odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wychowawczyni  klasy 6,  powitała uczniów i nauczycieli oraz zaprosiła wszystkich do wzięcia udziału w jakże wartościowej lekcji wychowania patriotycznego. Zwróciła uwagę, iż mija 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jak również podkreśliła doniosłe znaczenie tego wydarzenia.

Kiermasz wielkanocny 2016/2017

Serdecznie dziękujemy Dzieciom, Rodzicom i Nauczycielom,

którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu wielkanocnego

Zapraszamy  do udziału w kolejnych kiermaszach organizowanych