JĘZYK ANGIELSKI - Innowacja 2019/2020r.

My room-project

My room - project
Klasa 2 w ramach innowacji z j. angielskiego przygotowała projekt swojego pokoju. Dzieci bardzo się starały i wykonały pracę z niezwykłym zaangażowaniem. Było to zadanie podzielone na dwie części. Drugą z nich wykonywaliśmy wspólnie w klasie. Każdy z dzieci miał za zadanie opisać w języku angielskim zaprojektowany pokój. Lekcji towarzyszyło podekscytowanie, gdyż była to pierwsza dłuższa wypowiedź drugoklasistów w j. angielskim. Mam nadzieję, że ten pierwszy raz w pisaniu dłuższej pracy pomoże im jeszcze bardziej uwierzyć w siebie i swoje możliwości.
I am very proud of them !:)
Nauczyciel j. angielskiego - Arleta Skorupa

Akcja "Cała Polska czyta Dzieciom "

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom". Ma ona na celu  zachęcanie rodziców, opiekunów, wychowawców i nauczycieli do codziennego 20 minutowego czytania ulubionych książek dziecka.

Podczas akcji przedszkolaki słuchały  wybranych bajek , omawiały je i wymyślały swoje historie, co sprawiło im wiele radości. Ponadto uczniowie, którzy przebywali na zielonej szkole, wykonali techniką filcowania na sucho zakładki do książki z wełny czesankowej.

Bezpieczne wakacje nad wodą

FRAKTAL NA STULECIE

W ramach Jubileuszowego Roku Matematyki (stulecie powstania Polskiego Towarzystwa Matematycznego) nasza szkoła przystąpiła do projektu „ Fraktal na stulecie”.

Fraktale są tworami matematycznymi, które są nie tylko obiektami teoretycznymi, ale mają również zastosowanie w życiu codziennym. Twórcą fraktali był również polski matematyk Wacław Sierpiński.   W dniu 30-tego maja 2019 na Błoniach razem z innymi krakowskimi szkołami ułożyliśmy żywy fraktal - Trójkąt Sierpińskiego. Trójkąt ten stanowiły osoby (uczniowie) ułożeni względem siebie tak, że z góry widoczny był kształt fraktala. Na Błoniach ułożyliśmy ósmy etap konstrukcji Trójkąta Sierpińskiego, w którym uczestniczyło 6561 uczniów z 81 małopolskich szkół (ósma potęga liczby trzy).

Przystępując razem do zabawy, uczciliśmy w ten sposób Jubileuszowy Rok Matematyki i polską matematykę.

Serdecznie dziękuję za współudział w tworzeniu żywego fraktala. Pogoda nas nie rozpieszczała, więc tym bardziej wykazaliśmy się wielką wytrzymałością.

Zapraszam do obejrzenia kilku fotografii z przedsięwzięcia:

oraz posłuchania w Kronice informacji - wiadomość o fraktalu wyemitowana została na samym końcu Kroniki (17min.55sek.)

Anna Jaszowska

PROJEKT „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli szkół prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gminy Miejskiej Kraków”

Regulamin projektu RKK 2018 r.

doc16-09-2018[ Pobierz ]

doc15-03-2018[ Pobierz ]
VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Kolejny raz nasza Szkoła uczestniczyła w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tym roku hasłem przewodnim było: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie mogli sprawdzić się podczas testów organizowanych w poszczególnych klasach oraz na przerwach, gdzie losowali przykłady mnożenia i w nagrodę za dobre odpowiedzi dostawali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Osoby, które szczególnie dobrze napisały testy z tabliczki mnożenia dostaną Dyplomy gratulacyjne: Super Mistrz Tabliczki Mnożenia (I miejsce)oraz Ekspert Tabliczki Mnożenia (II miejsce).

Naszym szkolnym Ekspertom i Mistrzom Tabliczki Mnożenia serdecznie GRATULUJEMY!

Lista laureatów:

Piotr OZGA

Grzegorz OZGA

Surowce z klasą

Celem akcji jest przekazanie fachowej wiedzy geologicznej w bardzo przystępny sposób. Uczniowie dowiedzą się, czym są wybrane surowce mineralne, jak powstały, gdzie występują, w jaki sposób są wydobywane, do czego są stosowane.

W tym roku proponujemy lekcje z 3 tematów:

• węgiel brunatny,
  • miedź,
  • sól kamienna.
Indywidualni.pl

O projekcie indywidualni.pl

to innowacyjne podejście do personalizowania procesu nauczania wszystkich Uczniów. Umożliwia identyfikację i rozwój potencjału, mocnych stron oraz predyspozycji Uczniów. Uczniom i nauczycielom oferuje najbardziej skuteczne metody i techniki uczenia się i nauczania.

Więcej na temat projektu indywidualni.pl znajdziesz TUTAJ.

Program "Mały Mistrz"

Mały Mistrz

W roku szkolnym 2015/2016 nasza Szkoła została zakwalifikowana do udziału w Programie Mały Mistrz, popularyzujących aktywność fizyczną dzieci i młodzieży, który Ministerstwo Sportu i Turystyki proponuje najmłodszym Polakom.

O tym jak nasi uczniowie bawią się z Małym Mistrzem dowiecie się TUTAJ.

Współpraca z AIESEC Kraków

W 2012 roku nawiązaliśmy współpracę z AIESEC Kraków i od 3 lat gościmy w murach naszej Szkoły studentów z innych krajów. Jest to możliwe dzięki programowi - Global Citizen, oferowanemu przez tę organizację.

AIESEC to największa międzynarodowa organizacja studencka, która dostarcza młodym ludziom na całym świecie praktyczne doświadczenie, umożliwiające im poznanie świata oraz odkrycie tego, co ma dla nich naprawdę znaczenie.

Działania Szkoły i jej osiągnięcia

1.

Współpraca Szkoły z instytucjami

• Poradnie Psychologiczno – Pedagogiczne